subject ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Β ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Β ΕΘΝΙΚΗ Ολυμπιακό ΜΕΣΙΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ Τον…

본문

ΜΕΣΙΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ Τον... κόλλησε στη λάσπη

Τον... κόλλησε στη λάσπη ΜΕΣΙ ΒόλοΒόλου, που έφυγε νικητής (1-0) από το Αίγιο.

ΒόλοΒόλου πήρε τη νίκη απέναντι στον Παναιγιάλειο με 1-0 χάρη σε ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και αρκετή υπομονή στη συνέχεια. Η θεσσαλική ομάδα εκμεταλλεύθηκε με τον καλύτερο τρόπο τις συνθήκες που υπήρχαν στο γήπεδο, νεοδμητα ενοικιαζομενα βολος σημείωσε ένα γκολ νωρίς στο πρώτο ημίχρονο (11') και από εκεί και πέρα άντεξε στην πίεση των γηπεδούχων που δεν μπορούσαν να γυρίσουν εύκολα την μπάλα. Ο

Δεινόπαπας κέρδισε πέναλτι από τον Ανδρούτσο, ο Καπετάνος δεν μπόρεσε να τον νικήσει από τα έντεκα βήματα, αλλά στην επαναφορά ο Γκούρμα έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα έπειτα από διαγώνιο σουτ του Κατσίκη.  Ο Παναιγιάλειος κράτησε την κατοχή, τελείωσε το ματς με ποσοστό 63% και με κόρνερ 11-0, πωλησεισ σπιτιων στην βολος αλλά δεν κατάφερε να τα εξαργυρώσει με γκολ.  ΒόλοΒόλου με καλή άμυνα, χωρίς άγχος και σαφώς καλύτερη αντίδραση από τους γηπεδούχους πήρε αυτό που ήθελε και είναι πλέον μόνος πρώτος στην βαθμολογία και με απόσταση τριών βαθμών από την δεύτερη Καλλιθέα.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Νίκος Κουρμπανάς): Ανδρούτσος, Σανδραβέλης, Παπαχρήστος, Ιωάννου, Ακπαρίδης, Μαυρόπουλος (57' Ρεκλείτης), Γκοτσούλιας (81' Αργυρόπουλος) Μπούνας, πωλησεισ κατοικιων νεαπολη βολος Φλίγκος, Σκαρτσίλας, Αλεξάντροβιτς (74' Διαμαντόπουλος)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Μανουέλ Ρόκα): Γκίτκος, Γιαλούσης, πωλησεισ κατοικιων νοτια προαστια βολος Καρράς, Αρβανίτης, Μελίσσης, Καπετάνος (64' Κωστούλας), Πινδώνης, Κατσίκης (74' Γκέσιος), πωλησεισ κατοικιων βολος αμπελοκηποι Δεινόπαπας (82' Παπανικόλας), πωληση σπιτια βολος Πόνσε, μονοκατοικιεσ πωληση βολος Γκούρμα.