subject Ρόδο κακοκαιρία γυναίκες ΜΕΣΙΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ Η Ρόδος μετρά τις πληγές της…

본문

βολος αγορα ακινητου https://bee-iolkos.gr/ATHENS-0000000100-volos-agora-akinitou.html. βολος σπιτια για πωληση ΜΕΣΙΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ Για διαμέρισμα βολος βολος ενοικιαση σπιτιων βιβλική γκαρσονιερεσ βολος πωλησεισ καταστροφή μιλούν οι κάτοικοι της Ρόδου"

Η Ρόδος μετρά τις πληγές της μετά τη φονική θεομηνία ΜΕΣΙΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ

Δύο νέες γυναίκες παρασύρθηκαν από χειμάρρους και βρήκαν τον θάνατο, ενώ η τύχη άλλων δύο ατόμων αγνοείτο έως αργά χθες το απόγευμα. Ασφαλής εκτίμηση των ζημιών από το πέρασμα της θεομηνίας θα γίνει σήμερα• είναι χαρακτηριστικό πως τη σφοδρότητα των καιρικών φαινομένων ούτε η Μετεωρολογική Υπηρεσία είχε προβλέψει.




Η μία άτυχη γυναίκα, 40 χρόνων, που ανασύρθηκε νεκρή στην κοίτη του χειμάρρου στη γέφυρα Μαριτσών, είχε καταγωγή από την Κύπρο. Το δεύτερο θύμα είναι 27χρονη δασκάλα ολοήμερου σχολείου, η οποία προσπάθησε να σωθεί μαζί με άλλους δύο συναδέλφους της, 30 και 53 ετών, αλλά η ίδια δεν τα κατάφερε. Εντοπίστηκε νεκρή κοντά σε παραλία, παρασυρμένη από τα νερά χειμάρρου.

Ο 30χρονος εκπαιδευτικός σώθηκε, αλλά βρίσκεται σε κατάσταση σοκ, ενώ ο 53χρονος συνάδελφός του έως αργά χθες αγνοείτο. Επιπλέον, στη λίστα των αγνοουμένων βρίσκεται και ο σύζυγος της άτυχης 40χρονης. Χωρίς νερό παρέμεναν και χθες εκατοντάδες σπίτια στην περιοχή Ιξιάς και Ιαλυσού, ενώ η πλειονότητα των νοικοκυριών σε όλη τη Ρόδο έμεινε για πολλές ώρες και χωρίς ρεύμα. Στους πλημμυροπαθείς προσφέρουν τα ξενοδοχεία της πόλης δωρεάν φιλοξενία.




Η πυροσβεστική δέχθηκε 300 κλήσεις μέσα σε ένα 24ωρο για παροχή βοήθειας, αντλήσεις υδάτων και απεγκλωβισμούς από αυτοκίνητα. Από την πρώτη στιγμή τέθηκαν σε γενική επιφυλακή οι πυροσβεστικές δυνάμεις της Ρόδου, ενώ συγκροτήθηκαν 15 συνεργεία με 35 πυροσβέστες και 30 στρατιώτες.

Οι πλέον πληγείσες περιοχές, Ιαλυσός, Κρεμαστή και Παραδείσι, κηρύχθηκαν από τη Γ.Γ. Πολιτικής Προστασίας σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης. Το πρωί του Σαββάτου μετέβησαν στη Ρόδο δέκα πυροσβέστες της ΕΜΑΚ με ειδικά εκπαιδευμένο σκύλο, για να συνδράμουν τις τοπικές πυροσβεστικές δυνάμεις στις επιχειρήσεις έρευνας και διάσωσης αγνοουμένων.


Πηγή φωτογραφιών: rodosreport.gr


Διαβάστε επίσης: Συγκλονίζει o 30χρονος επιζώντας: Είδα να τους παρασέρνει (βίντεο)


Παρέμβαση Αβραμόπουλου για την τραγωδία της Ρόδου


 Αυξάνεται ο αριθμός των αγνοουμένων στη Ρόδο (pics+vid)


 Νεκρές δύο γυναίκες από τη θεομηνία (vid)


 Τραγωδία στη Ρόδο: 40χρονη παρασύρθηκε από χείμαρρο και πνίγηκε


 Ποτάμι «έπνιξε» χωριό στη Ρόδο (pics+vid)


 Σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης η Ρόδος


 Στο έλεος της κακοκαιρίας η Ρόδος-Αγνοούνται οδηγοί


 







ΜΕΣΙΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΕΣΙΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ Θ. Πάγκαλος: «Σε ποιο συμπόσιο να πάω; Σε αυτούς τους αποτυχημένους;»

Εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ, ο πρώην υπουργός χρησιμοποίησε βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ

Βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ χρησιμοποίησε ο Θόδωρος Πάγκαλος, μιλώντας στο ΒΗΜΑ FM 99,5

και ερωτηθείς για τους λόγους που δεν παρέστη στο συμπόσιο του Κινήματος.



«Επί 32 χρόνια βουλευτής, μου έλεγαν να μη συγκρούομαι και να μην τα λέω
αυτά τα πράγματα. Και τώρα βγαίνουν διάφοροι τυχάρπαστοι τύποι από τη
μπλογκόσφαιρα – κάτι ούφο! – και τώρα μου λένε διάφορα. Μα, εσείς μου
λέγατε να μην τα λέω! Για να κάνετε τη φοροδιαφυγή σας, για να κάνει η
ΟΛΜΕ ιδιαίτερα… Τα έχω γράψει σε βιβλίο και έτσι βγήκε το " βολος σπιτι για ενοικιαση μαζί τα
φάγαμε". Και είναι πολύ ενδιαφέρον. Να το διαβάσετε. Σε ποιο συμπόσιο να
πάω; Σε ποιους; Σε αυτούς τους αποτυχημένους που το μόνο που τους
ενδιαφέρει είναι ο μηχανισμός; Που τσακώνονται για το αν ο ήλιος θα
είναι πράσινος ή πορτοκαλί; Αν θα λέγεται ΠΑΣΟΚ ή ΝΑΣΟΚ ή ΚΑΖΑΣΟΚ; Δεν
θέλω να μιλήσω. Ό,τι έχω να τους πω, το λέω δημοσίως, σε όλο τον κόσμο.
Στα στελέχη του αποτυχημένου συγκροτήματος που έγινε από 44% κάτω από το
10%, μονοψήφιο, δεν έχω να πω κάτι. Δεν με ενδιαφέρει να το πω, ούτε σε
ηγέτες που το έφτασαν εκεί και είναι ο Σημίτης, ο Γ. Παπανδρέου και ο
Βενιζέλος. Μαζεύτηκαν και αγκαλιάστηκαν και μας είπαν "ελάτε γκαρσονιερεσ προσ πωληση βολος διαμέρισμα διαμερίσματα βολος βολος διαμερισματα για φοιτητεσ βολος ενοικιαση να πάμε
μπρος". Τι εμπρός; Τον μηχανισμό τους ενδιαφέρει να ελέγξουν και να
διατηρήσουν, για να έχουν τα προνόμιά τους και ας με διαγράψουν
επιτέλους, για να τελειώσει η αγωνία μου αν θα το κάνουν ή όχι. Μα δεν
με έχει διαγράψει ποτέ κανείς! Ούτε από το ΚΚΕ δεν έχω διαγραφεί και
έφυγα μόνος μου – και τώρα σκέφτομαι μήπως γυρίσω. Πώς τον λένε τον
γενικό γραμματέα του ΚΚΕ; Πωπω… πώς καταντήσαμε. Ούτε το όνομα του γ.γ
του ΚΚΕ να μην ξέρουμε…» είπε ο Θόδωρος Πάγκαλος εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο
Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ την περασμένη εβδομάδα, μολονότι
είναι ιστορικό στέλεχος του κόμματος:



Μεταξύ άλλων «να κατέβουν μαζί στις ευρω εκλογές ΝΔ και ΠΑΣΟΚ» πρό ΤΕΙνε ο κ. Πάγκαλος, σχολιάζοντας ότι οι φιλοευρωπαϊκές δυνάμεις μπορούν να συνυπάρξουν σε μία ευρύτερη παράταξη.



Υποστήριξε ότι υπάρχει ανάγκη για μια ευρύτερη φιλοευρωπαϊκή παράταξη. Με αφορμή τη συζήτηση για την επικαιροποίηση της προγραμματικής συμφωνίας ΝΔ- ΠΑΣΟΚ, ο κ.Πάγκαλος σχολίασε:  «Το θέμα είναι τα προβλήματα επί των οποίων υπάρχει διαφωνία. Αυτά πρέπει να συζητήσουν με τον Σαμαρά κ
  • 페이스북으로 보내기
  • 트위터로 보내기
  • 구글플러스로 보내기
  • 블로그 보내기
  • 텔레그램 보내기

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.

이전글 다음글