subject βία ελληνική ΟΠΑΔ Ντετέκτιβ «Νοιάζεται κανείς;»

본문

Ντετέκτιβ «Νοιάζεται κανείς;»

«Νοιάζεται κανείς;» Ντετέκτιβ

Ο ΠΣΑΠ τοποθετήθηκε στην επίθεση που δέχτηκαν οι ποδοσφαιριστές του Ηρακλή.






Το συνδικαλιστικό όργανο των ποδοσφαιριστών με ανακοίνωσή του τοποθετήθηκε στην επίθεση που δέχτηκε η αποστολή του Ηρακλή μετά την ήττα από τον Τύρναβο και ανέφερε:


«Ο Πανελλήνιος Σύνδεσμος Αμειβομένων Ποδοσφαιριστών, αλλά πιστεύουμε και κάθε πραγματικός φίλος του ποδοσφαίρου, παρακολουθεί με αγανάκτηση κι έντονο προβληματισμό, την προφανή πλέον κλιμάκωση των επιθέσεων σε βάρος ποδοσφαιριστών, με τη σαφή προσπάθεια μεταφοράς, σε εκείνους, του συνόλου των ευθυνών γι' ότι κακό συμβαίνει στην ομάδα τους, παρακολούθηση κινητού τηλεφώνου για κάθε αποτυχία.


Σειρά είχαν, αυτή τη φορά, παρακολούθηση κινητού τηλεφώνου οι συνάδελφοι ποδοσφαιριστές του Ηρακλή, στους οποίους επιτέθηκαν οπαδοί μέσα στο πούλμαν που τους μετέφερε, επειδή προηγήθηκε ένα αρνητικό αποτέλεσμα. Επιθέσεις στο γήπεδο, στα πούλμαν, στα σπίτια, παντού πλέον.
Κι οι ποδοσφαιριστές μετατρέπονται, με τέτοιες συμπεριφορές στα εξιλαστήρια θύματα, όχι μόνο των δεινών της ομάδας αλλά ενδεχομένως και των δυσκολιών που σήμερα αντιμετωπίζει όλη η ελληνική κοινωνία.


Μένει να δούμε ποιός, στην πραγματικότητα, νοιάζεται για εμάς, τους ποδοσφαιριστές. Ποιός θα αναλάβει την ευθύνη να προστατέψει τους πρωταγωνιστές, να εξασφαλίσει σωστές συνθήκες, ηρεμίας και συνέπειας, παρακολούθηση κινητού τηλεφώνου ώστε να κάνουν ότι καλύτερο μπορούν;


Υπάρχει έστω κι ένας, ο οποίος αισθάνεται ότι με τους ξυλοδαρμούς, τις βρισιές και τις προσβολές, θα σταθεί δυνατό να παίξει καλύτερα ένας ποδοσφαιριστής, να ανταποκριθεί περισσότερο πετυχημένα στα καθήκοντα και τις υποχρεώσεις του;


Η βία οδηγεί, μόνο, σε αδιέξοδο. Κι αυτό θα έπρεπε να το έχουν, ήδη, συνειδητοποιήσει όλοι. Αντί να χαιρόμαστε και να καμαρώνουμε για τη, νέα, επιτυχία της Εθνικής μας, υποχρεωνόμαστε να ασχολούμαστε με τέτοιες συμπεριφορές και να τις καυτηριάζουμε. Τους ποδοσφαιριστές τους αγαπάμε μόνο όταν κερδίζουν; Στα δύσκολα πρέπει να δείχνουμε χαρακτήρα, ψυχραιμία κι αυτοσυγκράτηση. Ωστε να μη μετανιώνουμε αργότερα για ό,τι κάναμε εν βρασμώ ψυχής».




ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Β ΕΘΝΙΚΗ


Ντετέκτιβ Θ. Πάγκαλος: «Σε ποιο συμπόσιο να πάω; Σε αυτούς τους αποτυχημένους;»

Εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ, ο πρώην υπουργός χρησιμοποίησε βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ

Βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ χρησιμοποίησε ο Θόδωρος Πάγκαλος, παρακολούθηση κινητού τηλεφώνου μιλώντας στο ΒΗΜΑ FM 99,5

και ερωτηθείς για τους λόγους που δεν παρέστη στο συμπόσιο του Κινήματος.



«Επί 32 χρόνια βουλευτής, μου έλεγαν να μη συγκρούομαι και να μην τα λέω
αυτά τα πράγματα. Και τώρα βγαίνουν διάφοροι τυχάρπαστοι τύποι από τη
μπλογκόσφαιρα – κάτι ούφο! – και τώρα μου λένε διάφορα. Μα, εσείς μου
λέγατε να μην τα λέω! Για να κάνετε τη φοροδιαφυγή σας, για να κάνει η
ΟΛΜΕ ιδιαίτερα… Τα έχω γράψει σε βιβλίο και έτσι βγήκε το "μαζί τα
φάγαμε". Και είναι πολύ ενδιαφέρον. Να το διαβάσετε. Σε ποιο συμπόσιο να
πάω; Σε ποιους; Σε αυτούς τους αποτυχημένους που το μόνο που τους
ενδιαφέρει είναι ο μηχανισμός; Που τσακώνονται για το αν ο ήλιος θα
είναι πράσινος ή πορτοκαλί; Αν θα λέγεται ΠΑΣΟΚ ή ΝΑΣΟΚ ή ΚΑΖΑΣΟΚ; Δεν
θέλω να μιλήσω. Ό,τι έχω να τους πω, το λέω δημοσίως, σε όλο τον κόσμο.
Στα στελέχη του αποτυχημένου συγκροτήματος που έγινε από 44% κάτω από το
10%, μονοψήφιο, δεν έχω να πω κάτι. Δεν με ενδιαφέρει να το πω, ούτε σε
ηγέτες που το έφτασαν εκεί και είναι ο Σημίτης, ο Γ. Παπανδρέου και ο
Βενιζέλος. Μαζεύτηκαν και αγκαλιάστηκαν και μας είπαν "ελάτε να πάμε
μπρος". Τι εμπρός; Τον μηχανισμό τους ενδιαφέρει να ελέγξουν και να
διατηρήσουν, για να έχουν τα προνόμιά τους και ας με διαγράψουν
επιτέλους, για να τελειώσει η αγωνία μου αν θα το κάνουν ή όχι. Μα δεν
με έχει διαγράψει ποτέ κανείς! Ούτε από το ΚΚΕ δεν έχω διαγραφεί και
έφυγα μόνος μου – και τώρα σκέφτομαι μήπως γυρίσω. Πώς τον λένε τον
γενικό γραμματέα του ΚΚΕ; Πωπω… πώς καταντήσαμε. Ούτε το όνομα του γ.γ
του ΚΚΕ να μην ξέρουμε…» είπε ο Θόδωρος Πάγκαλος εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο
Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ την περασμένη εβδομάδα, μολονότι
είναι ιστορικό στέλεχος του κόμματος:



Μεταξύ άλλων «να κατέβουν μαζί στις ευρω εκλογές ΝΔ και ΠΑΣΟΚ» πρό ΤΕΙνε ο κ. Πάγκαλος, παρακολούθηση κινητού τηλεφώνου σχολιάζοντας ότι οι φιλοευρωπαϊκές δυνάμεις μπορούν να συνυπάρξουν σε μία ευρύτερη παράταξη.



Υποστήριξε ότι υπάρχει ανάγκη για μια ευρύτερη φιλοευρωπαϊκή παράταξη. Με αφορμή τη συζήτηση για την επικαιροποίηση της προγραμματικής συμφωνίας ΝΔ- ΠΑΣΟΚ, παρακολούθηση κινητού τηλεφώνου ο κ.Πάγκαλος σχολίασε:  «Το θέμα είναι τα προβλήματα επί των οποίων υπάρχει διαφωνία. Αυτά πρέπει να συζητήσουν με τον Σαμαρά κ
sns Link parsing error
  • 페이스북으로 보내기
  • 트위터로 보내기
  • 구글플러스로 보내기
  • 블로그 보내기
  • 텔레그램 보내기

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.

이전글 다음글